کتاب در مسلخ عشق نوشته روح الله حسینیان چاپ انتشارات علیون

نام کتاب: در مسلخ عشق

نویسنده : روح الله حسینیان 

نوبت و تاریخ چاپ: دوم ، پاییز ۱۳۸۹

ناشر : انتشارات علّیون

تعداد صفحات:  ۳۵۲ صفحه.

اندازه‌ی صفحات: پالتویی

عکس: ندارد

شابک: ISBN: 978-600-916660-2

* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ ، سایت اینترنتی پاتوق کتاب فردا.

* تاریخ مطالعه: عصر یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۳ تا حوالی غروب چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۳ ( محرم و صفر ۱۴۴۶ قمری )

* معرفی و بررسی:

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ

این کتاب در مورد واقعه‌ی کربلا و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران وفادار ایشان می‌باشد.

از زمان حضور امام حسین علیه السلام در مدینه و تا شهادت ایشان در کربلا در این کتاب آمده است.

نویسنده با مطالعه‌ی بیش از ۱۵ منبع تاریخی از منابع معتبر شیعه و سنی ، این کتاب را نوشته است.

در مقدمه‌ی کتاب نویسنده می‌گوید: " یکی از شب‌های محرم در مجلس عزای حسینی شرکت کردم مداح روضه‌ای خواند که بیش از آنکه حزنی برانگیزد مرا عصبانی کرد؛ نذر کردم اگر خداوند زیارت کربلا را نصیبم کند کتابی مستند از مصایب حسین علیه السلام را برای جوانان بنویسم."

کتاب مختصر و مفیدی است و ارزش خواندن دارد و نویسنده خیال‌پردازی نکرده بلکه آنچه در منابع معتبر آمده را برای خواننده فراهم کرده است که جای تقدیر و خسته نباشید گفتن دارد. البته من از جمله‌ و تشبیهی که در خط اول و دوم صفحه ۳۳۰ آمده خوشم نیامد و میشد تشبیه بهتری به کار برد.

این اولین بار است که کتابی در مورد واقعه‌ی کربلا میخوانم.

لعنت خدا بر ظالمان الخصوص آنهایی که در حق پیامبر صل الله علیه و آله و اهل بیت ایشان ظلم کردند. 

حبېب سہرابی

بیجار گروس

۳۱ مرداد ۱۴۰۳ 

* ھرگونہ استفادہ از مطالب این نوشته ، فقط با ذکر صلوات حلال است.

www.habibsohrabi.blog.ir

http://habibsohrabi.blog.ir/post/272

کتاب در بهشت شداد نوشته جلال رفیع

کتاب امیرالمؤمنین علیه‌السلام لیلة القدر است

کتاب یگانه مولود کعبه نوشته آیت الله محمدعلی اردوبادی

کتاب کعبه قبله دلها نوشته یدالله نفری

کتاب در صحن آسمان نوشته استاد مرتضی آقاتهرانی

کتاب نسیم حیات جلد ۱ نوشته استاد ابوالفضل بهرام پور

کتاب سیر در حرمین

کتاب ,علیه ,نویسنده ,کربلا ,آمده ,نوشته ,علیه السلام ,حسین علیه ,habibsohrabi blog ,منابع معتبر ,واقعه‌ی کربلا ,مورد واقعه‌ی کربلا
مشخصات
آخرین جستجو ها